Makina


Informacje prawne

Treści, które znajdują się na stronach sklepu, a więc teksty i ilustracje, dzielą się zasadniczo na dwa rodzaje: te, które tworzymy i redagujemy sami, oraz te, które pochodzą od innych twórców. Wszystkie są oczywiście chronione przepisami prawa autorskiego.

Treści na wolnej licencji

Do treści tworzonych przez nas posiadamy prawa intelektualne i majątkowe, dlatego zdecydowaliśmy się opublikować niemal wszystkie z nich na zasadach wolnych licencji Creative Commons.

Creative Commons LicenseTeksty artykułów, opisów kategorii i opisów produktów opatrzone widocznym obok logo Creative Commons są publikowane właśnie na takich licencjach. Dokładniej, na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 Polska. Za każdym razem więc, gdy zobaczysz na stronie to logo i odpowiednią informację, możesz kopiować i wykorzystywać tekst w pełni legalnie pod warunkiem, że:

  • zamieścisz informację o autorze tekstu, czyli sklepie Makina.pl,
  • nie użyjesz tekstu w celach komercyjnych,
  • nie zmienisz jego brzmienia,
  • zamieścisz dokładnie taką samą informację o licencji, aby następne osoby mogły zrobić to samo.

Aby Ci to ułatwić, przygotowaliśmy specjalny mechanizm, który po zaznaczeniu tekstu przygotuje go do dalszej publikacji dodając do niego wymagane licencją informacje.

Dopóki przestrzegasz powyższych zasad, możesz w pełni cieszyć się wolnością i wykorzystywać nasze teksty. Pamiętaj jednak, złamanie którejkolwiek z nich, na przykład pominięcie informacji o autorze, oznacza naruszenie całej licencji i złamanie prawa. Grożą za to takie same konsekwencje karne, jak wówczas, gdyby tekst był w pełni zastrzeżony tradycyjnym "copyright".

UWAGA: Na licencji Creative Commons udostępniane są jedynie teksty. Żaden element graficzny na stronach sklepu nie jest objęty podobną licencją.

Pozostałe treści

Wszystkie teksty nie oznaczone informacją o wolnej licencji jak również wszystkie obrazy znajdujące się na stronach sklepu są prawnie chronioną własnością bądź Makina.pl, bądź innych podmiotów, a ich kopiowanie, rozpowszechnianie i jakiekolwiek wykorzystywanie bez pisemnej zgody właścicieli jest niedozwolone.

Taka ochrona przysługuje wszelkim utworom z założenia, dlatego jeśli na danej stronie nie jest nic napisane o licencji, to znaczy że wszelkie prawa są zastrzeżone.

Wszystkie prawnie chronione nazwy i znaki towarowe prezentowane w opisach produktów są własnością producentów i innych podmiotów, a w niniejszym serwisie zostały wykorzystane wyłącznie w celach informacyjnych.

Oprogramowanie

Sklep Makina.pl został stworzony przy użyciu PrestaShop™ – wolnego oprogramowania na licencji Open Software License.

Porównaj produkty

Użyj przycisku Porównaj na stronie produktu

Koszyk  

    jest pusty